Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2018 23:55

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ζαφειράκη στο Χάντμπολ, το Σάββατο στην Κέρκυρα

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ αυτή τη φορά επί του ΑΡΧΕΛΑΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  με σκορ 24 – 20.

Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα του Ζαφειράκη έπαιξε πολύ καλά και σε συνδυασμό με την  εξαιρετική άμυνα έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 15 – 8.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Ζαφειράκη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό κρατώντας μία διαφορά 6 τερμάτων δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στον προπονητή Παπουτσή Φ να χρησιμοποιήσει όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεση του φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 24 – 20 μέσα σε αποθέωση από τους φιλάθλους οι οποίοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της ομάδας και γέμισαν το ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ.

Όλη η ομάδα τους ευχαριστεί θερμά για την συμπαράσταση τους.

Ένα ακόμη θετικό στοιχείο είναι το ότι παρά τις αποχωρήσεις πολλών παιχτών η ομάδα διαθέτει παίχτες οι οποίοι μπορούν να αγωνιστούν σε όλες τις θέσεις δίνοντας λύσεις και σε συνδυασμό με την πολύ καλή καθοδήγηση από τον προπονητή Παπουτσή Φ δημιουργείται μια δυνατή και ποιοτική ομάδα.

.

Τα πεντάλεπτα : 2 – 2, 5– 4 , 7 – 6 ,9 – 6 , 11 – 7 ,15 – 8 ημιχ.

17 – 9 , 18 – 12 , 19 – 13 , 20 – 14 , 23 – 16 , 24 – 20 τελ.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ:

(Παπουτσής Φώτης) Βλάχος Δ 4 ,Χατζηγεωργίου Χ 3,Πετρίδης Γ 3 ,Μήτσικας Π 5, Καραμπέλκος Α 5,Πινακούδης Ν , Σιαμίδης Α, Καραβίτης Χ ,Τζουβάρας Κ, Βραχιολίδης Α 4, Σιούλης Σ, Ματίγια Α, Μάντσιος Ν, Μπουτκάρης Ν, Μπουμπουλέντρας Θ (Τ/Φ),Δεληχρήστος Θ (Τ/Φ) .

Το Σάββατο 10/11/2018 και ώρα 18:00μ.μ ο Ζαφειράκης θα αγωνιστεί στην Κέρκυρα με αντίπαλο τον Φαίακα  .