Ειδήσεις σε τίτλους

 

 

 
 

 

 

 
 
Κυριακή, 02 Δεκεμβρίου 2018 19:48

Πολυνίκης για 2η φορά η Κ.Α. «Νάουσα» στο 7th SWIM CUP ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Μετά την πολύ καλή εμφάνιση των αθλητών της αγωνιστικής στην προκριματική ημερίδα Grandprix 25μ στη Θεσσαλονίκη και τη φιλική ημερίδα των αθλητών της προαγωνιστικής με τις ομάδες  του Μακεδονικού και του Αστερία Κατερίνης στη Νάουσα, σειρά πήρε η ετήσια εξόρμησή της Κ.Α. «ΝΑΟΥΣΑ» στη πόλη των Ιωαννίνων, το Σαββατοκύριακο 24-25/11/2018, στα πλαίσια της συμμετοχής της στο 7ο Swim Cup Ιωαννίνων.

Την αποστολή αποτέλεσαν 43 αθλητές και αθλήτριες της ΚΑΝ, αγωνιστικής και προαγωνιστικής κατηγορίας. Στη διοργάνωση του ΚΟ Ιωαννίνων συμμετείχαν περισσότεροι από 500 αθλητές από πολλές περιοχές κυρίως της Δ. Ελλάδος. Η Κ.Α.Ν. κατετάγη 1η  στη βαθμολογία της αγωνιστικής συγκεντρώνοντας 28 μετάλλια (9  χρυσά, 10 ασημένια και 9  χάλκινα) καθώς και 38 μετάλλια (14 χρυσά, 14 ασημένια και 10 χάλκινα) στις κατηγορίες των προαγωνιστικών καταλαμβάνοντας τη 3η θέση.

Όλοι οι αθλητές νέοι και παλιοί προσπάθησαν για τη καλύτερη δυνατή επίδοση στα ατομικά αλλά και τα ομαδικά τους αγωνίσματα, δείχνοντας εξαιρετικά μεγάλη αγωνιστική διάθεση και ενθουσιασμό. Οι μεγαλύτεροι και διακεκριμένοι αθλητές της Κ.Α.Ν. αποτέλεσαν πρότυπο για τους μικρότερους συναθλητές τους, οι οποίοι είχαν για πρώτη φορά την ευκαιρία να τους δουν εν δράσει.   Ενδεικτικά αναφέρεται πως σημειώθηκαν συνολικά 93 νέα ατομικά ρεκόρ και πολλά νέα όρια για τους Πανελλήνιους αγώνες από τους αθλητές της αγωνιστικής και προαγωνιστικής, επιτεύγματα που αποζημιώνουν τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν αθλητές και προπονητές από την αρχή της κολυμβητικής σαιζόν.

Την αποστολή συνόδευσαν ο κος Σιπητάνος Γεώργιος (αρχηγός) και ο κος Στούκας Δημήτρης, όπως επίσης και οι προπονητές των τμημάτων, Λαζαρίδης Βασίλειος και Αβεριάνοβα Αναστασία οι οποίοι έμειναν ικανοποιημένοι από το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

α/α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΕΙΣ

1

ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

τρεις 1ες θέσεις

2

ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΗΣ Θ.

1η, 4η και 5η θέση

3

ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΚΩΝ.

δύο 1ες και μία 3η θέση

4

ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

1η και 2 δεύτερες θέσεις

5

ΦΡΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣ Λ.

δύο 1ες θέσεις

6

ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

τρεις 1ες θέσεις

7

ΓΑΛΙΤΗΣ ΙΩΑΝ.

2 πρώτες και 2η θέση

8

ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜ.

1η και 2 τρίτες θέσεις

9

ΠΑΡΙΣΗΣ ΕΥΑΓ.

1η και 3η θέση

10

ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜ

1η και 3η θέση

11

ΣΙΠΗΤΑΝΟΣ ΚΩΝ.

1η, 2η και 3η θέση

12

ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΠΑΡ.

1η, 2η και 3η θέση

13

ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΧΡ.

1η, 2η και 3η θέση

14

ΧΑΡΙΑΔΟΥ Θ.

δύο 2ες και 3η θέση

15

ΓΑΛΙΤΗ ΑΙΚ.

2η, 3η, 5η θέση

16

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡ.

2η, 3η, 5η θέση

17

ΣΤΟΥΚΑ ΑΝ.

δύο 2ες και 6η θέση

18

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠ.

2η, 3η, 5η θέση

19

ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡ.

τρεις 2ες θέσεις

20

ΣΤΟΥΚΑ ΕΛ.

2η και 4η θέση

21

ΤΣΙΟΡΝΟΒΙΤΗ ΜΑΡ.

2η και 9η θέση

22

ΤΟΥΜΠΑ ΑΘ.

2η και 4η θέση

23

ΧΑΤΖΗΣΛΑΥΟΥ ΧΡ.

2η και δύο 4ες θέσεις

24

ΠΑΡΧΑΡΙΔΟΥ ΑΝ.

2η, 4η και 5η θέση

25

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙ∆ΟΥ ΜΑΡΙΑ

3η, 5η και 9η θέση

26

ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ

3η, 5η και 8η θέση

27

ΣΤΑΜΠΟΥΛΟΥΣ Κ

δύο 3ες και 7η θέση

28

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛ.

3η και 6η θέση

29

ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ.

5η, 8η και 10 θέση

30

ΜΛΙΑΤΣΙΟΥ ΣΤ.

5η και δύο 7ες θέσεις

31

ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ

δύο 6ες και μία 9η θέση

32

ΡΩΣΙΟΣ ΠΑΝ.

6η και δύο 9ες θέσεις

33

ΛΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤ.

μία 6η και δύο 8ες θέσεις

34

ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΓΡ.

6η και 20η θέση

35

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΥ.

7η, 10η, 11η θέση

36

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝ

8η, 10η και 12η θέση

37

ΜΗΝΤΣΙΟΣ Γ.

8η και12η θέση

38

ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ ΚΩΝ.

9η, 14η και 25η θέση

39

ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ

9η και 22η θέση

40

ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ ΝΙΚ.

9η, 11η και 13η θέση

41

ΛΟΛΑ ΙΩΑΝΝΑ

δύο 11ες και 15η θέση

42

ΡΑΓΚΑΣ ΧΡ.

11η, 13η και 34η θέση

43

ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

12ηκαι δύο 13ες θέσεις

 

 

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

 

1

4Χ50μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡ. 12 ΕΤ.

2η θέση

 

ΣΑΜΑΡΑΣ/ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ Χ./ΑΝΤΩΝΙΟΥ/ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛ.

 

2

4Χ50μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡ. 11 ΕΤ.

3η θέση

 

ΣΤΑΜΕΝΟΥ Π./ΧΑΤΖΗΣΛΑΥΟΥ/ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ/ΜΑΥΡΙΔΟΥ Χ.

 

3

4Χ50μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η θέση

 

ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ/ΧΑΡΙΑΔΟΥ/ΓΑΛΙΤΗ/ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ

 

4

4Χ50μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ

2η  θέση

 

ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ Κ./ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΔΗΣ/ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ/ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ Χ.

 

 

 

 

5

4Χ50μ Μ.Α. ΑΓΟΡ. 12 ΕΤ.

1η θέση

 

ΣΑΜΑΡΑΣ/ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ

Χ./ΑΝΤΩΝΙΟΥ/ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛ.

 

6

4Χ50μ Μ.Α. ΚΟΡ. 11 ΕΤ.

2η θέση

 

ΣΤΑΜΕΝΟΥ Π./ΧΑΤΖΗΣΛΑΥΟΥ/ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ/ΜΑΥΡΙΔΟΥ Χ.

 

7

4Χ50μ Μ.Α. ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝ. MIX

1η θέση

 

ΣΤΟΥΚΑ ΑΝ./ΣΤΑΜΠΟΥΛΟΥΣ/ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ/ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ

 

 

 

 

 

Από την Κολυμβητική Ακαδημία Νάουσας

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό,ηχογράφησης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.

Media Kit


click image to open (pdf)

 

Follow us on Twitter

prefix="og: http://ogp.me/ns# fb: http://ogp.me/ns/fb#"