Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2016 19:52

Ήττα του Φιλίππου Βέροιας στο μπάσκετ στο Πευκοχώρι

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ο Φίλιππος Βέροιας πάλεψε μέχρι τέλους αλλά η Ευρώπη Πευκοχωρίου ήταν ο τελικός νικητής (82-72) του παιχνιδιού της 8ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής κατηγορίας ανδρών. Ο Φίλιππος επικράτησε στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-26 (10') και συνέχισε να προηγείται στο 14' με 23-34.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν το ρυθμό τους, ισοφάρισαν στο ημίχρονο και στην επανάληψη κατάφεραν να αποκτήσουν μια μικρή διαφορά (70-65 στο 30'). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε στο +8 (73-65 στο 33') για να τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 82-72 υπέρ των γηπεδούχων.

Διαιτητές : Σιμητόπουλος και Φουτζήλας

Δεκάλεπτα : 19-26, 47-47, 70-65, 82-72

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 4(1), Παπαδόπουλος, Μητσάκης 12(3), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 25(5), Μαυρίδης 6, Γαρεζος , Καραισκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 25(3), Μάρκου, Βαιτερλής.

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Paros 5(1), Τσούκας 9(1), Τσιμίδης , Βάλλιος 5(1), Παπαδόπουλος Νίκος 14, Γεωργιάδης , Κοθράς 8(1), Σιόλογκας 24, Θεοδωρίδης 2, Σταυριανίδης 5(1), Τσεσμετζίδης