Σάββατο, 16 Ιανουαρίου 2016 17:42

Α1 ΕΠΣΗ: «Ραψωδία» στη βροχή για Νάουσα, νίκες για Ειρηνούπολη, Αχιλλέα και Χαρίεσσα (video, φωτορεπορτάζ)

«Χόρευε» στη  βροχή η Νάουσα η οποία κέρδισε εύκολα με 0-5εκτός έδρας την Επισκοπή και παρέμεινε πρώτη με 41 βαθμούς μετά και την ολοκλήρωση της 16ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες ομάδες του διευρυμένου Δήμου Νάουσας, η Ειρηνούπολη παρέμεινε στη δεύτερη θέση με 40 βαθμούς καθώς επικράτησε με 1-3 εκτός έδρας του Διαβατού, ο Αχιλλέας Νάουσας νίκησε 3-1 στο Γιαννακοχώρι τη Μελίκη, η Χαρίεσσα 1-0 τα Τρίκαλα ενώ Ροδοχώρι και Κοπανός ήρθαν ισόπαλοι 1-1.

Εύκολη «πεντάρα» για Νάουσα

Στην Επισκοπή σ ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο με λάσπες και με βροχή η Νάουσα «πετούσε» και βρέθηκε να κερδίζει στο πρώτο 15λεπτο 0-3.  Η ομάδα του Γιάννη Κερλίδη δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους να αντιδράσουν, προηγήθηκε 0-4 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ το τελικό σκορ ήταν 0-5 με «σβησμένες μηχανές» στην επανάληψη και «χατ τρικ» του Καφέ.

Γκολ και φάσεις

10΄Σέντρα του Περηφανόπουλου έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Δημητρίου Β.

11΄Εκτέλεση κόρνερ του Καφέ ο Λαμπριανίδης με σουτ έκανε το 0-1 για τη Νάουσα.

14΄Ωραία σέντρα του Παπατάνου από δεξιά ο Καφές με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της Νάουσας (0-2).

16’ Σέντρα του Σαρηγιαννίδη από αριστερά λάθος του τερματοφύλακα της Επισκοπή και ο Καφές με πλασέ έκανε το 0-3.

19’ Γυριστό σουτ του Καρυπίδη στα χέρια του Ιωακειμίδη.

28΄Εκτέλεση φάουλ του Ντέλλα, απέκρουσε ο Ιωακειμίδης και στη συνέχεια η μπάλα χτύπησε στη συμβολή των δοκών.

29΄Σουτ του Μουρίκι η μπάλα άουτ.

32΄ Ο Καφές πάσαρε ωραία στον Συμπεθέρη ο οποίος πέρασε και τον Βόλτση και σε κενή εστία έκανε το 0-4 για τη Νάουσα.

38΄Σουτ του Καρυπίδη απέκρουσε ο Ιωακειμίδης, νέο σουτ του Καρυπίδη και ο Περηφανόπουλος έδιωξε τον κίνδυνο με τη βοήθεια του δοκαριού.

48΄Πλασέ του Καφέ απέκρουσε ο Βόλτσης.

50΄ Σέντρα του Περηφανόπουλου από αριστερά ο Καφές με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-5 για τη Νάουσα.

57΄Εκτέλεση φάουλ του Ντέλα, έδιωξε τη μπάλα ο Ιωακειμίδης.

65΄Σουτ του Ντέλα η μπάλα άουτ.

83’ Σουτ του Τουμαρά απέκρουσε ο Ιωακειμίδης.

85’ Πλασέ του Καφέ απέκρουσε ο Βόλτσης.

90΄Σουτ του Σαρηγιαννίδη στα χέρια του Βόλτση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιοβανόπουλος με βοηθούς τους Λιόλιο και Μαργαρίτη.

Επισκοπή: Βόλτσης, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΤΟΥΜΑΡΑΣ, Μπάμπος (65’ Δημητρίου Π.), Ντέλας, Λέτσκας, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, Χαραλαμπίδης, Καρυπίδης (46΄Ιωαννίδης), Λίτης, Τσεχελίδης (70΄Εξαρχόπουλος).

ΦΑΣ Νάουσα; ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΤΑΝΟΣ (46΄ΝΙΚΟΥ), ΖΟΥΡΚΟΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΥΜΠΕΘΕΡΗΣ, ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΙΚΙ (55΄ΤΑΣΙΩΝΑΣ), ΚΑΦΕΣ, ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ (46’ ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ Ζ.)