Σάββατο, 16 Ιανουαρίου 2016 20:34

Χάντμπολ Α2 Ανδρών: Άνετη νίκη του Ζαφειράκη Ν. επί του Άρη Θεσσαλονίκης (video, φωτορεπορτάζ)

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τον Ζαφειράκη Νάουσας ο οποίος με κορυφαίο τον Βλάχο, κέρδισε άνετα με 36-30 (ημιχρ. 17-11) τον Άρη Θεσσαλονίκης στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νάουσας.

Η ομάδα της Νάουσας είχε εξαρχής το προβάδισμα στο σκορ και δεν το έχασε ποτέ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 8-2, το δεύτερο 13-8 και το πρώτο ημίχρονο έληξε με 17-11 υπέρ του Ζαφειράκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μείωσει σε 20-17. Στο 5ο δεκάλεπτο η διαφορά κρατήθηκε στα 4 τέρματα (27-23) ενώ το τελικό σκορ ήταν 36-30 υπέρ του Ζαφειράκη.

Η σύνθεση του Ζαφειράκη Νάουσας (Παυλίδης): Βλάχος 9, Καραγεωργίου 1, Ρότζιος 1, Διδασκάλου 5, Καραπεϊδης 8, Χατζηγεωργίου 5, Μαυροδουλάκης 4, Σιδηρόπουλος 3, Μήτσικας, Ροδοβίτης, Καραβίτης, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Τριγώνης, ,Κολοβός, Πετρίδης.