Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Κυριακή, 31 Ιουλίου 2016 11:56

Οι Carino πρωταθλητές του 4ου Θερινού Τουρνουά Μπάσκετ (video, πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Οι Carino είναι οι μεγάλοι νικητές του 4ου Θερινού Τουρνουά Μπάσκετ Αγίου Νικολάου Νάουσας, καθώς στο μεγάλο τελικό που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου νίκησαν με 61-54 τους Μ.Α.Κ.

Στο ημίχρονο του μεγάλου τελικού είχαμε διαγωνισμό γένους θηλυκού ενώ ση στη συνέχεια η Aerial String Performance Βάσω Βασιλείου πραγματοποίησε ένα εντυπωσιακό σόου ακροβατικού χορού.

ΜΑΚ-Carino 54-61 (ημίχρονο 19-35)

Νίκη και πρωτάθλημα για τους Carinoπου ήταν καλύτεροι και κέρδισαν δίκαια του Μ.Α.Κ. που παρουσιάστηκαν νευρικοί, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο 20λεπτο κυριάρχησαν οι δυνατές άμυνες με τους Carinoνα είναι υπομονετικοί στην επίθεση και να αξιοποιούν κυρίως τον Αντωνιάδη που ήταν και ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης σημειώνοντας 30 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ΜΑΚ πίεσαν στην προσπάθεια τους να μειώσουν, το κατάφεραν αλλά δεν μπόρεσαν να φθάσουν στη νίκη, έχοντας ως κορυφαίους τους Μαρκοβίτη και Ουγγρίνη.

Από τους νικητές εκτός από τον Αντωνιάδη διακρίθηκαν οι Σ. Χατζηχαρίσης και Τρομπούκης.

Άριστη η διαιτησία των Ζιάννη, Μελανίδη και Τούφα.

Μ.Α.Κ: Μαρκοβίτης 21,Ουγγρίνης 19,Τσιμτσιρίδης 5 ,Μπιλιούρης 3,Ταπάντζης Β. ,Μπεσλίκας ,Βλαχάκης 4,Φουντούλης,Σιστάκος 2,Μπιτέρνας ,Ταπάντζης Μ .

Carino:Tρομπούκης 8,Αντωνιάδης 30,Μπαρμπαρούσης 4, Γκάλαβος 5 ,Χατζιχαρίσης Στ. 4,Χατζιχαρίσης Σωκ 10, Ζιασιάκος, Κιπρίτης, Χατζής ,Αλεξίου,Βρούσιας.

Φωτορεπορτάζ

Η μασκότ του Carino η αξιαγάπητη Ηρα με το μπαλάκι της μαζί με τον ιδιοκτήτη της Γιώργο Μπιτολιάνο

Λουλούδια μοίρασε πριν την έναρξη του αγώνα στους ΜΑΚ ο coach των Carino Θεολόγης Κασάπης

Στον Βασίλη Ταπάντζη όμως μοίρασε...σάντουιτς!

Οι δύο ομάδες μαζί μες τους διαιτητές και τον Γόλη Σκουλαριώτη πριν την έναρξη του αγώνα