Κυριακή, 09 Οκτωβρίου 2016 20:15

Παράσταση για ένα ρόλο! (Πλούσιο Φωτορεπορτάζ, video)

Με μεγάλη πρωταγωνιστή το Νίκο Ντινόπουλο ο οποίος έκανε ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο, σκοράροντας δυο φορές και δίνοντας ασίστ για το τρίτο γκολ, η Νάουσα κέρδισε εύκολα μετά από εξαιρετική εμφάνιση την ΑΕΠ Βατόλακκου, στο Δημοτικό Στάδιο Νάουσας παρουσία περίπου 1000 θεατών.

Ο ΦΑΣ δεν άφησε περιθώριο στους φιλοξενούμενους από την αρχή, πέτυχε τέσσερα γκολ, είχε πολλές ευκαιρίες και έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο. Η ομάδα της Νάουσας φαίνεται να είναι σε καλό δρόμο, ενώ είχε 7 παίκτες στη σύνθεση της κάτω των 21 ετών.

Σημειώνουμε πως μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής της ΑΕΠ Μιχάλης Αλεξιάδης έθεσε την παραίτηση του στην διοίκηση της φιλοξενούμενης ομάδας.

Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο δήμαρχος Νάουσας Νίκος Κουτσογιάννης.

Το φιλμ του αγώνα

3’ Ωραία πάσα του Ζούρκου και ο Ντινόπολος με πλασέ άνοιξε το σκορ για τη Νάουσα (1-0)

5’ Κεφαλιά του Χαραλαμπίδη η μπάλα άουτ.

8’ Δυνατό σουτ του Ντινόπουλου η μπάλα άουτ.

9’ Σέντρα του Ντινόπουλου, προβολή του Καπετάνου η μπάλα άουτ.

10’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μουρίκι πάνω στη γραμμή έδιωξε τη μπάλα ο Μπιμπίρης.

11’ Αντεπίθεση για το Βατόλακο, σουτ του Τσανγκαλίδη, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Κοντογουλίδη.

13’ Σουτ του Ζούρκου η μπάλα άουτ.

14’ Ωραίο σουτ του Καπετάνου η μπάλα ελάχιστα άουτ από το «Γ» του Δεληγιάννη.

18’ Σουτ του Καπετάνου η μπάλα άουτ.

20’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ντινόπουλου η μπάλα άουτ.

23’ Ο Ντινόπουλος τετ α τετ με τον Δεληγιάννη τον πλασάρει ωραία περνώντας τη  μπάλα πάνω από το σώμα του και διπλασιάζει τα γκολ της Νάουσας και τα προσωπικά του (2-0).

36’ Κεφαλιά του Μπιζιώτη η μπάλα άουτ.

38’ Επέλαση του Ζούρκου  και σέντρα ο Μίρλας σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Μπιμπίρη και κατέληξε κόρνερ.

57’ Σέντρα του Μουρίκι, ο Ντινόπολος σούταρε και ο Δεληγιάννης απέκρουσε σε κόρνερ.

62’ Βολέ του Καπετάνου η μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

63’ Κεφαλιά του Χαραλαμπίδη η μπάλα άουτ.

74’ Ο Κωτσόπουλος σούταρε απέναντι από τον τερματοφύλακα και η μπάλα κατέληξε άουτ.

78’ Ασίστ του Ντινόπουλου στον Μουρίκι και αυτός με πλασέ έκανε το 3-0 για τη Νάουσα.

81’ Ανάποδο ψαλίδι του Μουρίκι η μπάλα άουτ.

84’ Εκτέλεση φάουλ του Ζαχαριουδάκη η μπάλα άουτ.

87’ Ο Χατζόπουλος από δεξιά πάσαρε στον Κωτσόπουλο και αυτός με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τη Νάουσα.

90’ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ζαχαριουδάκη η μπάλα στο δοκάρι του Κοντογουλίδη.

Πολύ καλή η διαιτησία των Σκουλά, Ζιγκερίδη, Αναστασιάδη (Σερρών)

ΦΑΣ Νάουσα(Ντίσιος): Κοντογουλίδης, ΜΙΡΛΑΣ, ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ (79’ Χατζόπουλος), Καπετάνος (69’ Νίκου), ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, Κωτσόπουλος, ΜΟΥΡΙΚΙ (83’ Βλαχοδήμος Ζ.), ΤΟΥΦΑΣ.

ΑΕΠ Βατόλακκου (Αλεξιάδης): Δεληγιάννης, Αντωνιάδης, (65’ Χαλαζονίτης), Τσιαρσιώτης  (50’ Ντέμπι), Τσανγκαλίδης, Μπιμπίρης,  Ζολώτας, Μπλάντος, Μπιζιώτης, Χαραλαμπίδης, Ζαχαριουδάκης, Σπηλιώτης (60’ Μανιατέας).